27.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пазарджик е домакин на седмата национална среща на архитектите

Всички знаем колко трудно понякога се взимат решения, свързани с визията на града, проблемите с паркирането и индустриалните зони. Затова е важно добрите практики да се обменят. Това заяви кметът Тодор Попов по време на откриването на седмата национална среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране, която е организирана от Националното сдружение на общините в Република България.

 

Над 90 архитекти си дадоха среща в Пазарджик по време на националния форум на главните архитекти, организиран от Националното сдружение на общините. В рамките на 3 дни всички присъстващи ще имат възможността да разгледат града и да почерпят опит за важни решения, свързани с устройствения план. По време на срещата ще се обсъдят актуални проблеми в областта на териториалното устройство и ще се търсят работещи решения за намаляване административната тежест в инвестиционния процес.

 

Очаква се през следващите дни участие в седмата национална среща на главните архитекти и експертите по устройствено планиране да вземе зам.- министърът на регионалното развитие и благоустройството Валентин Йовев, началникът на Дирекцията за национален строителен контрол арх. Иван Несторов, изпълнителният директор на Агенцията по геодезия, картография и кадастър инж. Михаил Киров, както и представители на Националния институт за недвижимо културно наследство, Камарата на архитектите и Съюза на архитектите.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии