На фона на пожарите, които горят в страната в Пазарджик някой си позволява да пали контейнерите за разделно сметосъбиране.
Освен, че са грозна гледка запалени контейнери за разделно сметосъбиране в Пазарджик са и вече неизползваеми. Възмутени граждани недоумяват, защо някой ще пали контейнерите и какво цели.
За жалост това са просто поредните случаи, в които кофите за смет стават жертва на вандали. Набезите са в различни части на Пазарджик.
Според НАРЕДБА на община Пазарджик ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗХВЪРЛЯНЕТО и СЪБИРАНЕТО НА ОТПАДЪЦИ в това число и РАЗДЕЛНОТО СМЕТОСЪБИРАНЕ – Паленето и изгарянето на отпадъци в съдовете за смет, както и изхвърлянето на изгасена и неизгасена сгур е абсолютно забранено.
Според Наредбата за установяване на нарушения на физическите лица се налагат глоби в размер от 50 лева до 500 лева.











