По сигнали на граждани до редакцията на „TeleNews“ се твърди системно изхвърляне на твърди битови отпадъци и сериозно замърсяване на канал „Паша арк“, особено в участъка между моста на Лютата и този при блока на „Хеброс“
На място нашият екип установи не само натрупани отпадъци, но и наличие на отпадни и фекални води, които се изливат директно в канала.
Според хората от района, спирането на водата в канала допълнително влошава ситуацията — създават се условия за натрупване на боклуци и разнасяне на неприятни миризми.
Гражданите споделят и своите наблюдения за проблема, като част от тях го свързват не само с липсата на контрол, но и с културата на самите хора.
Освен че представлява риск за здравето, замърсяването е и силно неестетично. Защото „Паша арк“ не е просто напоително съоръжение — в последните години той се утвърди и като привлекателно градско пространство с арт зона и любимо място за разходки и фотография.
Каналът преминава и покрай знакови за града обекти като катедралния храм Света Богородица и къщата-музей Станислав Доспевски.
Накрая някак наивно идва въпросът — какво би си помислил за тази нелицеприятна гледка Димитър Казаков – Нерон, чиято скулптура се извисява край моста на Лютата?











