Ученици от ПГИМ седнаха на банките на местните старейшини
Нетрадиционно започна денят за учениците от 11 клас в Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт в Пазарджик. За час те влязоха в ролята на общински съветници и проведоха редовно заседание, което се председателстваше от единайсетокласничката Йорданка Долева. До нея кмет за един ден бе съученикът й Димитър Кордев. Една от точките, които разгледаха учениците-съветници бе предложение за изграждане на зони за обслужване на домашни любимци.
Всяка една от разгледаните точки в Дневния ред бе гласувана. За учениците остана приятното чувство, че са свършили нещо значимо за община Пазарджик. Горда от своите възпитаници бе и преподавателката им Саша Филипова, която е общински съветник в местния парламент.
Саша Филипова сподели, че се надява след време някои от учениците да се върнат в пленарна зала като легитимно избрани общински съветници и да работят за развитието на Пазарджик и общината.











