Нерегламентирани сметища затрупаха пазарджишкото село Ивайло. За неприятната гледка сигнализираха наши зрители. Екип на Телемедиа провери на място има ли наистина отпадъци.
Така изглежда старият път от село Ивайло към Пазарджик. Купища боклуци са затрупали и двете страни на пътя. Сметището стига чак до края на пътя, а жителите твърдят, че неприятната гледка е от години.
Освен това нерегламентирано сметище, оказва се, че и на други места в селото положението е същото. За образувалите се бунища знае и кметът Милчо Донгов.
Проблемът с отпадъците е от няколко години и въпреки че вече има и глобени нарушители, изхвърлянето на боклуци продължава. Миналата седмица в Ивайло е стартирала акция по почистване на отпадъците, която ще продължи, увери Милчо Донгов. Промяна в мисленето на хората е единственото решение на проблема, смята още кметът.
Кметът Милчо Донгов пое ангажимент натрупаните на стария път отпадъци също да бъдат почистени.











