Изложба „Европа през моите очи“, организирана по инициатива на младшите посланици на ЕГ „Бертолт Брехт“ бе официално открита в галерия „Георги Машев“ в Пазарджик
Културното събитие събра ученици, учители, родители и гости, обединени от идеята да видят Европа през погледа на младите хора.
Авторски творби, рисунки, графики, колажи и постери са подредени в новата изложба „Европа през моите очи“. Чрез тях ученици на ЕГ „Бертолт Брехт“ пресъздават своето виждане за общ европейски дом.
Директорът на гимназията Велка Недялкова поздрави учениците за техния талант и смелостта им да изразят своите идеи чрез изкуството.
Във всяко произведение личат идеите и емоциите, реализирани чрез четка и бои, а идеята е на младшите посланици.
За Александър участието в изложбата е истинско предизвикателство.
Изложбата показва как младите хора могат едновременно да пазят своите корени, но и да бъдат част от обединена Европа.











