В Братислава – Словакия, се проведе Световна купа за мъже и жени по Бадминтон – Kawasaki Slovak Open 2026
Състезателката на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик” Гергана Павлова постигна поредния страхотен резултат, като се класира на второ място, жени единично.
В първият кръг Гери победи с 2:0 Мун Лии-Малайзия, във втория, победи с 2:1 полската състезателка Зузана Янковска, на четвъртфинала мина през Чанг Циао-Китайско Тайпе с 2:0 гейма, а на полуфинала победи друга представителка на Китайско Тайпе- Ли Пей с 2:0.
На финала Гери загуби с 23:12/21:10 от Карине Тии-Малайзия и така остана със сребърния медал. Поредното страхотно класиране от Гери, която спечели преди три седмици бронзов медал от Малта, единично жени, 9-то място отборно жени от Световно първенство, второ място от Държавно-лично първенство единично жени и трето от двойки жени (партньорка Рая Пашова) и сега сребърен медал от Световна купа, с четири срещи срещу азиатки и над 300 участника.











