За поредна година Регионален исторически музей – Пазарджик ще се включи
в международния културен форум „Европейска нощ на музеите“
На 23 май ,броени дни след честванията по случай празника на град Пазарджик ,ще се проведе ежегодното отваряне на музеите в града до полунощ.
На 23 май 2026 г. от 18.00 ч. до 24.00 ч. културният институт ще
посрещне пазарджишката публика и гостите на града в своите постоянни
експозиции:
– „Археология“;
– „Възраждане и националноосвободителни борби на българския народ (XV –
XIX век)“;
– „Пазарджик от Освобождението до средата на XX в.“
– Изложба „Светини от Април 1876“.
– Изложба „Българска археология 2025“.
– „Гневът на Ахил“, спектакъл на Драматичен театър „Стефан Киров“ –
Сливен – 21.00 – 22.00 ч.
Вход свободен за всички посетители на музея!











