На 21 януари се празнува Денят на родилната помощ, известен още като Бабинден. Това е един от големите народни женски празници, посветен на „бабите“ – жените, които са помагали при раждане на младите булки и невести в миналото. Заради грипната епидемия тържеството в Родилното отделение на областната болница беше отменено. В двете частни болници „Здраве“ и „Хигия“ отбелязаха тържественоДеня на родилната помощ.
По стара българска традиция една от младите майки, родили в родилното отделение на болница „Здраве“ имаше честта да се включи в ритуала „поливане на ръцете“ в знак на признателност към труда на акушерките и лекарите на болницата.
В болница “Хигия“ празникът започна с водосвет за здраве и благоденствие, отслужен от отец Стефан. След това една от родилките поля ръцете на всички лекари и акушери. Болницата посрещна празника с две момченца – Павел и Исмаил.
Здрави, честити и много успешни да са, им пожелаха медиците от Отделението по акушерство и гинекология.











