Петима зрелостници от Спортното училище в Пазарджик станаха част от кръводарителската акция на Отделението по трансфузионна хематология на МБАЛ-Пазарджик
Идеята идва от техния директор Георги Георгиев, който е дългогодишен кръводарител.
Директорът призова абитуриентите и от други пазарджишки училища да последват този пример и да станат част от кръводарителската кампания на болницата. Четирима от спортистите дариха кръв за първи път. Сред тях бе и Андрей Ганчев.
Единственото момиче сред доброволците бе Теодора Маринова.
Останалите кръводарители са Деян Деянов, Стилян Гушков и Красимир Пиронков. Учителите Благовест Кендеров и Недко Минчев също се включиха в кампанията.
Младите момчета и момичета отбелязват края на един етап от живота си, но поставят началото на друг – вече като зрели и отговорни хора. Те показаха, че не само мечтаят за по-добър свят, но и са готови сами да го променят.











