Шестата областна ученически конференция по природни науки „За зелено бъдеще – днес и утре“ бе открита днес в зала „Маестро Георги Атанасов“ в Пазарджик
Ученическият форум тази година е организиран от ПГ „Иван Аксаков“, съвместно с Община Пазарджик и Регионалното управление на образованието.
В научната конференция тази година участваха ученици и екипи от 17 училища от област Пазарджик.
С разказ на Йордан Радичков в Пазарджик бе дадено началото на на VI-та Областна ученическа конференция по природни науки. Темата тази година бе „За зелено бъдеще – днес и утре“. Тази година домакин на форума е ПГ „Иван С. Аксаков“.
Областната конференция бе открита от децата на ДГ „Юрий Гагарин“, които представиха своя танц, посветен на планетата Земя.
Ученическата конференция бе организирана Регионалното управление на образованието, със съдействието на община Пазарджик.
А колко креативни са учениците пролича от техните макети и проекти.
Около тази идея се обединиха и останалите участници в конференцията. Като символ на зеленото ни бъдеще в небето полетяха зелени балони с различни екологични послания.











