Пред паметника на 27-и пехотен Чепински полк – мястото, което е неразривно свързано с историята на Военното окръжие, тържествено бяха отбелязани 140 години от създаването на Татар-Пазарджишко Военно окръжие.
В празничния ден молебен за здраве и благоденствие бе отслужен от Негово Високоблагоговейнство Свещеноиконом Боян Кочев – архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия, в съслужие със свещеници от Катедралния храм „Света Богородица“ в Пазарджик. Веднага след това прозвуча химна на Република България в изпълнение на Вокална група „Славейче“, в която пеят ученици от Основно училище „Проф. Иван Батаклиев“, град Пазарджик. Гости на събитието бяха полковник Георги Георгиев – началник на Централно военно окръжие, полковник Йордан Василев – заместник командир Логистично осигуряване на СКСО, полковник Стефан Паскалев – началник на ВО I степен – Пловдив, областният управител на област Пазарджик Любомир Гечев, командири и началници на военни формирования, кметове на общини, ръководители на ведомства, държавни, културни и образователни институции. Тържеството уважиха с присъствието си бившите началници и служители на Военно окръжие Пазарджик.
Присъстващите почетоха паметта на загиналите за свободата, обединението и независимостта на България със свеждане на глави и в знак на признателност поднесоха венци и цветя пред паметника на Двадесет и седми пехотен чепински полк.
По повод кръглата годишнина Военно окръжие – Пазарджик и неговите служители бяха наградени с паметен знак и с грамоти от Началниците на ЦВО и на Военно окръжие – Пловдив. Началникът на Военно окръжие – Пазарджик подполковник Петър Петров връчи на гостите юбилейни монети и значки, специално изработени за честването на 140 години от основаването на Военно окръжие в Пазарджик.











