Как във 21 век се живее без вода. Това пита нашата зрителка Мария Генева от село Величково.
Жената вече 11 години пише жалби до ВиК Пазарджик, с призива да й се прекара канализация за питейна и отходна вода.
Отговорите на дружеството обаче всеки път я разочароват.
В отчаянието си Мария потърси съдействие за решаване на проблема от Телемедиа.
Сагата започва през 2009 година.
Тогава Мария подава заявление във ВиК по надлежния ред и плаща такса от 260 лева, за да бъде включена във системата за питейна и отходна вода. И от тогава вече 11 години чака.
Написала е няколко жалби до дружеството но с отговорите цитирам елегантно й казват, че проблема ще бъде решен, но незнайно кога. Освен слабият дебит от чешмата на Мария често потича и кална вода.
Проблемът обаче не касае само дома на Мария. Вода често няма и в къщите на още 15 жилища в селото. Те също са изпращали подписка до ВиК с молба за решаване на проблема, но и те продължават да чакат и да се молят за дъжд, който да полее насажденията в дворовете им.
Потърсихме ВиК Пазарджик за да разберем, кога проблемът с водата на Мария Генева ще бъде решен. Инж. Атанас Узунов директор на дружеството потвърди пред Телемедиа, че подмяната на тръбопровода на Мария ще бъде заложен в Плана на ВиК за 2020 година.
Директорът, обаче не се ангажира със срокове, тъй като в момента дружеството разполага с намален състав от служители. Има и финансови проблеми.











