В рамките на спортния формат сили ще премерят над 180 състезатели от 17 държави
В спортна зала „Арена Асарел“ стартира WTT Youth Contender Panagyurishte Presented by Asarel 2026 – турнир по тенис на маса за младежи до 19 години.
В рамките на спортния формат сили ще премерят над 180 състезатели от 17 държави

Сред официалните гости на церемонията бяха кметът на община Панагюрище Желязко Гагов, председателят на Общински съвет – Панагюрище Иван Лалов, Лушка Паланкалиева – директор „Административни и регулаторни дейности“ в „Асарел-Медет“ АД, председателят на Сдружение „Асарел България Оупън“ Асен Попниколов, представители на пенсионно-осигурителна компания „Съгласие“, ръководството на Българската федерация по тенис на маса, представители на World Table Tennis и домакините от зала „Арена Асарел“

Първи участниците и гостите приветства Желязко Гагов, който им пожела успех и подчерта, че: „Турнирът има своя дом в Панагюрище. Нека го преживеем заедно! Пожелавам по-добрите да победят и изказвам искрена благодарност на всички организатори.“
Поздравление към присъстващите отправи и Лушка Паланкалиева, която сподели: „Тази година има сериозно представителство на участници, което е ясен знак за настраващия нарастващия престиж и авторитет на този турнир.“
Асен Попниколов изрази удовлетвореността си, че форматът се провежда именно в Панагюрище и че е „създадена такава среда за състезание, в която децата срещат реална конкуренция и дава смисъл на труда им.
Турнирът ще продължи до неделя, а входът за зрители е свободен.











