28.7 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Приключи националният турнир по минифутбол в Панагюрище

Състезанието приключи с много емоции, феърплей и настроение, доказвайки, че Панагюрище е град на спорта, ентусиазма и общността

През почивните дни спортна зала „Арена Асарел“ кипеше от емоции, енергия и красив футбол! Отбори от Панагюрище и различни градове в страната взеха участие в първия национален финал по 3х3 минифутбол.

Надпреварата бе открита от кмета Желязко Гагов, който отправи поздрави към състезателите и организаторите и изтъкна, че спортът е най-добрият начин за активен и здравословен живот.

В събота умения и сили мериха ученическите отбори от ОУ „Двайсти април“ и СУ „Нешо Бончев“. Малките футболисти демонстрираха талант, настроение и истински отборен дух! Всички бяха наградени с медали, а победителите – отборите на СУ „Нешо Бончев“ – и купи.

При мъжете над 18 години, където се включиха и два тима от Панагюрище, оспорваните двубои предложиха истинско зрелище. След драматичен финал отборът на Сандански завоюва първата за България купа по 3х3 минифутбол и награда от 3 000 лв. Трофеят бе връчен лично от кмета Желязко Гагов, който поздрави участниците за големия дух и отличното представяне.

Състезанието приключи с много емоции, феърплей и настроение, доказвайки, че Панагюрище е град на спорта, ентусиазма и общността!

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии