16.8 C
Пазарджик
сряда, 17 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пациентът с COVID-19 бе изписан днес от МБАЛ „Уни Хоспитал“

 

Днес бе изписан лекуваният в МБАЛ „Уни Хоспитал“ пациент с COVID-19. Той бе приет на 8 април 2020 г. в създаденото специализирано отделение в болницата, в резултат на положителен резултат за заболяване от новия коронавирус чрез PCR метод от Националната референтна лаборатория „Грип и ОРЗ“. Това е първият пациент в Панагюрище, който бе хоспитализиран и в продължение на 14 дни той бе лекуван от висококвалифицирания екип на „Уни Хоспитал“.
„Чувствам се отлично, благодаря на медицинските екипи за доброто отношение“, сподели при изписването си пациентът.
Управителят на лечебното заведение д-р Красимира Чачова-Ранчева съобщи, че след изписването си мъжът ще бъде под 28-дневната карантина в съответствие с указанията на Националния оперативен щаб. „Продължаваме да изпращаме в Националната референтна лаборатория проби, включително и на персонала, като към момента положителни за COVID-19 нямаме“, допълни д-р Чачова.
Със заповед на министъра на здравеопазването МБАЛ „Уни Хоспитал“ бе определена за лечебно заведение за болнична помощ, в което се извършва както лечение, така и наблюдение на пациенти с COVID-19. В отделението по Вътрешни болести за тази цел определените легла, които са изолирани, са 23, а в отделението по Анестезиология и интензивно лечение – 17 легла.

 

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телeнюз от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии