18.4 C
Пазарджик
събота, 13 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Мобилен пункт за събиране и извозване на опасни отпадъци в Панагюрище

На 14 май 2026 г. Община Панагюрище организира първата за годината кампания за предаване на опасни отпадъци от домакинствата

Мобилният пункт ще бъде разположен на паркинга до сградата на Общината в периода от 10:00 до 16:00 часа, където ще могат да бъдат предадени безвъзмездно от гражданите следните групи опасни отпадъци, образувани в домакинствата:

Лекарства с изтекъл срок на годност; Живачни термометри и уреди, съдържащи живак; Бои и лакове; Разредители; Строителна химия; Домакински препарати; Фотографски и други химикали; Мастила и тонери; Пестициди и препарати срещу хлебарки и други вредители; Замърсени опаковки.

При ограничаване попадането на опасните отпадъци в общия поток битови отпадъци се очаква да се намали общото количество на смесените битови отпадъци, както ограничи замърсяването на околната среда и да се осигури безопасност за хората.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии