На 14 май 2026 г. Община Панагюрище организира първата за годината кампания за предаване на опасни отпадъци от домакинствата
Мобилният пункт ще бъде разположен на паркинга до сградата на Общината в периода от 10:00 до 16:00 часа, където ще могат да бъдат предадени безвъзмездно от гражданите следните групи опасни отпадъци, образувани в домакинствата:
Лекарства с изтекъл срок на годност; Живачни термометри и уреди, съдържащи живак; Бои и лакове; Разредители; Строителна химия; Домакински препарати; Фотографски и други химикали; Мастила и тонери; Пестициди и препарати срещу хлебарки и други вредители; Замърсени опаковки.
При ограничаване попадането на опасните отпадъци в общия поток битови отпадъци се очаква да се намали общото количество на смесените битови отпадъци, както ограничи замърсяването на околната среда и да се осигури безопасност за хората.











