Два поредни дни в Панагюрище се проведоха протести. Недоволните панагюрци се обявиха против управляващите, ниските доходи, високите данъци и цените на горивата.
Смяна на цялостната система на управление в България поискаха протестиращите панагюрци. Не вярваме на управяващите. Те крадат, а ние мизерстваме, заяви един от организаторите на протестите в Панагюрище – Маргарита Кроснарова.
Сред протестиращите бяха и майки с малки деца, както и родители на деца с увреждания.
След изказванията на площада протестиращите се отправиха към паметника на Райна Княгиня, където бяха поднесени цветя. В двата дни на протеста имаше и автошествия по улиците на Панагюрище. Недоволните от високите цени стигнаха и до бензиностанциите, където зареждаха автомобилите си с минимални количества гориво за жълти стотинки.











