Така отборът на „Асарел-Медет“ затвърди реномето си на един от най-силните тимове по мини футбол в страната
Фирменият състав по мини футбол на „Асарел-Медет“ се поздрави с впечатляващ успех в четвъртото издание на Националния турнир, иницииран от КТ „Подкрепа“, който се състоя от 17 до 19 октомври. В състезанието се включиха общо 12 отбора от предприятия с действащи синдикални структури на „Подкрепа“, разпределени в три групи. Асарелци показаха отлична подготовка, силен колективен дух и спортна класа, като преминаха през всички фази на надпреварата, без да допуснат поражение.
Още в груповата фаза тимът на „Асарел-Медет“ впечатли с категорични победи – 8:2 срещу втория отбор на „Топлофикация“, 2:0 срещу „Горубсо-Мадан“ и 6:1 срещу втория състав на НЕК. На четвъртфиналите асарелските футболисти записаха нов разгром – 6:0 срещу НФ „Металургия“. В полуфиналния двубой „Асарел-Медет“ надигра първия отбор на „Топлофикация“ с минималното, но напълно заслужено 1:0, а финалът срещу „ВМЗ-Сопот“ се превърна в истинска футболна драма. След като изоставаха с 0:2 на почивката, асарелци демонстрираха характер, изравниха до 2:2, допуснаха нов гол, но в края на мача се мобилизираха напълно и постигнаха заслужена победа с 4:3.
Така отборът на „Асарел-Медет“ затвърди реномето си на един от най-силните тимове по мини футбол в страната и за пореден път доказа, че отборният дух, упоритостта и желанието за успех са неразделна част от ДНК-то на асарелското семейство.











