Еледжик отново преживя дните отпреди 150 години
150 години от славната Априлска епопея отбеляза Община Лесичово в местността „Бенковска поляна“, където е бил въстаническият пункт на хората от близките села. Стотици жители и гости на общината се качиха на връх “Еледжик“ в Средна гора за да отдадат почит пред подвига героите загинали за свободна България.
С въстановката „Живи картини от Априлското въстание“ на Бенковска поляна при връх Еледжик започна честването. С много родолюбие, дух и преклонение пред подвига на героите, участниците съхраниха жив спомена за едно от най-светлите събития в българската история.
Тържествени слова имаше от кмета на община Лесичово инж. Серьожа Лазаров и кмета на Церово.
За тържествената атмосфера на Бенковска поляна се погрижи актьора Емил Марков.
С изпълнение на стихотворението „От Батак съм чичо“ 9-годишната Михаела Чиширова от Церово просълзи присъстващите.
Празнична програма продължи с фолклорни изпълнения и патриотични песни.











