Инициативата е наречена „Вземи, прочети и върни“
По повод Световния ден на книгата в Бяга поставиха къщичка за книги в парка – една малка, но вдъхновяваща мини библиотека, достъпна за всички жители и гости.
Тя е създадена с идеята да насърчи четенето и споделянето – всеки може да вземе книга, да я прочете и след това да я върне. Всеки, който желае, може също да донася книги и да обогатява малката библиотека.
Инициативата „Вземи, прочети и върни“ е реализирана съвместно с кметство село Бяга и е част от програмата за насърчаване на четенето.











