Планираното от МРРБ поскъпване на тол таксите от 1 юли и включването към тол системата и на второкласната пътна мрежа провокира недоволство сред зърнопроизводителите, според които тази промяна ще доведе до допълнително оскъпяване на земеделското производство в и без това тежката ситуация.
Земеделците настояват за среща с министъра на регионалното развитие, за да обсъдят проблема и да предложат въвеждане на единна такса за селскостопанските камиони.
Към момента тежкотоварните камиони, които превозват зърното от нивата до складовете, не плащат такса.
Планираната промяна ще предизвика проблеми, казва председателят на Националната асоциация на зърнопроизводителите Костадин Костадинов пред БНТ.











