Те бяха приветствани с червен килим и гвардейска рота на летище „Васил Левски“ в София
Националният състав по волейбол, който завърши на второ място на Световното първенство във Филипините, се завърна на родна земя.
Те бяха приветствани с червен килим и гвардейска рота на летище „Васил Левски“ в София.
Световните вицешампиони пътуваха от Истанбул с правителствения самолет Еърбъс А319 , с който кацнаха по-рано тази сутрин на столичното летище. Там те бяха посрещнати от спортния министър Иван Пешев.
Националният мъжки волейболен тим на България достигна финала на Световното първенство, където отстъпи на Италия. Това е исторически успех за не само за българския волейбол, но и изобщо за родния ни спорт.
Българската федерация по волейбол съвместно със Столична община също организира посрещане за почитателите и всички българи, които искат да празнуват това постижение заедно със световните вицешампиони от Мондиал 2025. Тържественото събитие ще се проведе от 17:30 часа на площад „Св. Александър Невски“. Около 17:30 часа ще стартира парад с открит автобус на волейболните герои на България, който ще потегли от площад „Независимост“.











