17.2 C
Пазарджик
понеделник, 8 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Великденски надбавки към ниските пенсии все пак ще има

Допълнителни суми за Великден ще има към априлските пенсии на 1 227 000 пенсионери. Това стана ясно в началото на днешното заседание на кабинета.

Премиерът Бойко Борисов каза пред камерите в началото на заседанието, че с финансовия и социалния министри, са разгледали внимателно възможностите. „Така стана, че като дойде Коледа и Великден над 1 млн. пенсионери очакват по 40 лв. допълнителни бонуси, както ги наричаме към пенсиите”, каза Борисов. 

Социалният министър Бисер Петков благодари за осигурените средства за изплащане на допълнителни суми към априлските пенсии на 1 227 000 пенсионери. „Това са 56.5% от пенсионерите в България. НОИ има готовност след като МС вземе решението да го изпълни и с пенсиите за април, изплащането на които ще започне на 4 април да изплатят и тези еднократни допълнителни суми”, каза той.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии