Служители на Агенцията по храните поискаха 40% увеличение на заплатите и по-добри условия на труд. Пред журналисти, излъчената за говорител Анелия Иванова заяви, че вече многократно са водени тазговори по въпроса с председателя на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова, но няма резултат.
Работещите в агенцията искат да разполагат с независим бюджет, извън този, който им се отпуска от Министерство на земеделието.
Целта, както подчертаха протестиращите, е още в началото на годината да разполагат с определена сума, а не през годината да получават по-малко.
Исканията си служителите на БАБХ внесоха до премиера Бойко Борисов.











