Операция на ГДБОП и „Национална сигурност“ под ръководството на Окръжна прокуратура-Бургас разбиха групировка ,разпространяваща високорискови наркотични вещества ,информираха от НОВА.
Акцията е реализирана в населени места на територията на областите Бургас и Ямбол, като по време на акцията всички участници в групировката са задържани. По данни на разследващите случая , обектите от мъжки пол ,всички около 30-годишна възраст са били под продължително наблюдение и случаят е бил разработвам в продължение на 2 месеца преди да се проведе акцията от изминалото денонощие.
Задържането се е случило по време на прехвърляне на така наречената „стока“ от едно превозно средство ,на друго. След оценка на иззетите 250 кг марихуана ,стойността надвишава повече от 2 милиона евро ,информираха от НОВА.
В базата ,която заловените са използвали е открит и малък хеликоптер без регистрационни номера ,най-вероятно използван за наркотрафик.На едно от лицата е повдигнато обвинение за организиране и ръководене на организирана престъпна група с користна цел, както и за притежание и разпространение на наркотични вещества. Останалите трима са обвинени за съучастие. За координатора законът предвижда наказание от 5 до 15 години затвор, а за участниците – от 3 до 10 години лишаване от свобода. Предвижда се и глоба за действия по поръчение част от глоби от 10 000 до 50 000 евро ,информират от МВР и НОВА.











