19.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Пуснаха движението по магистрала Тракия в ремонтирания участък

Възстановиха движението в платното за Бургас в ремонтирания участък от магистрала „Тракия“, в отсечката между Чирпан и Стара Загора.

Ремонтът продължи малко повече от два месеца. През това време изцяло е обновена асфалтовата настилка, пътните маркировки, мантинелите, няма ги и прословутите вълни, които създаваха проблеми на шофьорите. Подобрена е отводнителната система.

По време на ремонта тук се образуваха километрични опашки. Имаше и не малко катастрофи. Затова надеждите са, че с пускането на този участък тряфикът ще се облекчи и ще се пътува безпроблемно.

В момента се работи от другата страна на участъка в посока София. Целта е до края на следващата седмица и там движението да бъде пуснато. Дотогава обаче ще се минава през обходен маршрут от 208 км през пътен възел Стара Загора, околовръстното на Стара Загора, Ракитница, пътен възел Чирпан изток и оттам ще се качва на магистралата. Другата алтернатива е подбалканският път.

Източник: БНТ

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии