Възстановиха движението в платното за Бургас в ремонтирания участък от магистрала „Тракия“, в отсечката между Чирпан и Стара Загора.
Ремонтът продължи малко повече от два месеца. През това време изцяло е обновена асфалтовата настилка, пътните маркировки, мантинелите, няма ги и прословутите вълни, които създаваха проблеми на шофьорите. Подобрена е отводнителната система.
По време на ремонта тук се образуваха километрични опашки. Имаше и не малко катастрофи. Затова надеждите са, че с пускането на този участък тряфикът ще се облекчи и ще се пътува безпроблемно.
В момента се работи от другата страна на участъка в посока София. Целта е до края на следващата седмица и там движението да бъде пуснато. Дотогава обаче ще се минава през обходен маршрут от 208 км през пътен възел Стара Загора, околовръстното на Стара Загора, Ракитница, пътен възел Чирпан изток и оттам ще се качва на магистралата. Другата алтернатива е подбалканският път.
Източник: БНТ











