17.8 C
Пазарджик
вторник, 9 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Президентът връчва първия мандат в петък

Мандатът ще бъде връчен на най-голямата политическа сила в 49-ия парламент – ГЕРБ-СДС

Президентът Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне на правителство в петък в 17 часа, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Мандатът ще бъде връчен на най-голямата политическа сила в 49-ия парламент – ГЕРБ-СДС. Съгласно Конституцията те ще имат една седмица, за да върнат мандата – изпълнен или не.

Междувременно преговорите между некоалиционните партньори ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ продължават пети ден, като все още не са известни резултатите. Вчера в лаконичен коментар и двете страни заявиха, че разговорите са конструктивни и вървят добре.

На масата са сложени два документа – меморандумът на ПП-ДБ и коалиционното споразумение на ГЕРБ-СДС. Засега не е ясно дали и какви промени ще има в състава на Министерския съвет.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии