След протести на фирмите, от регионалното министерство обявиха, че през следващата седмица работна група трябва да потърси решение за изменение на тарифата.
Още през месец май са заложени новите тарифни ставки в софтуера на оператора, а всяка промяна изисква време от 45 дни. Повишаването на таксите за движение по Републиканските пътища беше заложено с приетото постановление на Министерския съвет през декември 2022-ра година. От ресорното ведомство съобщиха, че още следващата седмица работна група с представители на пътно-транспортния бранш, заедно с експерти на Министерствата на регионалното развитие и на транспорта ще изработят проект на промени на тарифата за ТОЛ-таксите.
Предвижда се това да стане до един месец.
Министър Андрей Цеков е обяснил, че след като бъде прието от правителството, изменението ще се прилага ретроактивно от 1-ви юли 2023-та година и превозвачите ще могат да си получат отстъпките със задна дата, независимо, че от днес се начисляват новите такси.











