28.3 C
Пазарджик
понеделник, 15 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Полицията откри депо за нелегални мигранти

Полицията разби депо за събиране и подпомагане на нелегални мигранти. По време на специализираната акция в постройка към действащо животновъдно стопанство край карнобатското село Сърнево, са открити шестима мигранти, които изчаквали да бъдат отведени до точка в близост до автомагистрала „Тракия“, откъдето да бъдат отвозени до София.

При проверката е установено, че депото е действало от около месец и е обслужвано от двама български граждани. Те посрещали мигрантите, идващи пеша по предварително зададена локация, давали им подслон, храна и ги подпомагали с дрехи. Двамата българи са задържани първоначално за 24 часа, а впоследствие с прокурорско постановление за срок до 72 часа, като им е повдигнато обвинение.

Източник: БНТ

spot_img
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова се присъединява към екипа на Телемедиа през 2015 година. Занимава се с журналистика още от ученическите си години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии