28.3 C
Пазарджик
понеделник, 15 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Как ще гласуваме на 14 ноември?

На изборите 2 в 1 на 14 ноември ще се гласува на една машина и с една смарт карта. Това реши Централната избирателна комисия.

Разписките ще са две или една, в зависимост от това дали избирателя гласува за двата вида избори или само за единия. Комисията прие и как ще се визуализират екраните на устройството, така че да се направи избор дали вотът ще се упражни едновременно за президент и вицепрезидент и за народни представители или само в един от двата избора.

Ако до три минути след стартиране на гласуването, избирателят не предприеме действия по избор, той ще бъде подсетен с текст, че трябва да натисне някой от бутоните на екрана.

Източник: Bulgaria ON Air

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии