Българките ни отново се справиха отлично като извоюваха 4 златни и 4 сребърни медала на Европейското по художествена гимнастика ,което се проведе през изминалия уикенд в морската ни столица
Стилияна Николова добави титла на бухалки и сребърни отличия на топка и лента към сребърния си медал в многобоя. Само една десета в компонента за артистичност раздели грацията и от злато на топка.Освен медалите на Стилияна Николова, в отборното при девойките и жените момичетата са златни, Сияна Алекова спечели титла на обръч, а Деа Емилова взе сребро на бухалки при девойките.
Ансамбълът не успя да покаже композицията си с пет топки, допускайки груби грешки. Момичетата на Весела Димитрова и Ясена Стойнева заеха последно място на пет топки, а за финала на смесеното съчетание не успяха да се класират.











