17.6 C
Пазарджик
сряда, 17 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Няма да се губи учебно време заради грипни ваканции или екскурзии

Няма да има загуба на учебно време заради грипни ваканции или заради ходенето на училищни екскурзии, които отново са разрешени – това обяви министърът на образованието Красимир Вълчев на организиран от КНСБ форум за социалния диалог в предучилищното и училищното образование:

„Туристическият сектор не е затворен като цяло, лятото работеха хотелите. Във всички случаи не препоръчвам, особено сега в началото на годината, да тръгнат на екскурзии, но ако се ходи на екскурзия, трябва да се спазват всички мерки. Ще имаме грипни превкючвания в електронна среда, но няма да бъдат във ваканции. Второ, тези екскурзии са ограничени до една седмица, във всички случаи препоръчваме на училищата да ги правят в края на учебната година. Още повече сега при тази епидемична ситуация. Има по-голяма вероятност следващата година, пролетта ситуацията да е по-добра“.

Пред БНР той потвърди,че началната учителска заплата от януари ще бъде 1260 лв.

Вълчев се похвали, че ежегодно средната възраст на учителите в страната намалява и вече е 49 години.

„Има отделни незаети места, но като цяло са малко, засега се справяме с недостига, минаваме през най-трудния период, следващите може би още 6-7 години той ще продължи. Това е един период от 10 години, в който средно годишно се пенсионират малко над 4% от работещите“, каза министърът на образованието Красимир Вълчев.

Източник: БНР

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии