30 семейства от област Пазарджик са пострадали от наводненията през миналата седмица, те са били установени при обходите на социалните работници, съобщиха от министерство на труда и социалната политика.За страната установените пострадали семейства са 221.Най-много са в Перник – 87, в София-област- 55, Благоевград – 32, и Пазарджик – 30.
56 семейства са кандидатствали до момента в дирекциите „Социално подпомагане“ за отпускане на еднократна помощ от 375 лв. след наводненията в страната. Със средствата те могат да посрещнат най-спешните си нужди – от храна, дрехи или възстановяване на лични документи например. В населените места, обявили частично бедствено или бедствено положение, общините сформираха комисии за оглед на нанесените щети, които все още се уточняват.
Право на еднократна помощ имат собствениците на законно построени и единствени жилища или хората, които имат учредено вещно право на ползване на тези жилища. Отпуснатите средства ще може да се изплащат по банков път или чрез „Български пощи“.











