17.8 C
Пазарджик
вторник, 9 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Над 30 затворници от Софийския затвор обявиха гладна стачка

След протестите на роднини и приятели на лишени от свобода пред Министерството на правосъдието, които се обявявиха против корупцията и изтезанията в затворите, началникът на Софийския затвор Петър Кръстев е затворил единствения магазин зад решетките, съобщават от Българското затворническо сдружение.

Затворниците не могат да си купуват храна и цигари вече втори ден. В резултат на това, над 30 затворници от Софийския затвор са обявили гладна стачка с искане да се срещнат с министъра на правосъдието и представители от ГДИН (Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“).

Част от техните искания на стачкуващите са прекратяване на системното малтретиране над тях и оставката на Петър Кръстев.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии