Жители от наводнените села, които пострадаха от потопа през септември, ще заведат дела срещу отговорните институции. Потърпевшите настояват да бъдат посочени и наказани виновните за бедствието. В село Трилистник местните са сформирали инициативен комитет, а исковете от жители от карловските села вече надхвърлят два милиона лева.
В пловдивското село Трилистник 120 къщи бяха наводнени, а едно жилище беше напълно разрушено. Унищожени бяха и стотици декари селскостопанска продукция. Въпреки че според институциите причина за бедствието е голямото количество дъжд, жителите на Трилистник настояват за отговори. Осем жители от наводнените карловски села също ще претендират за обезщетения.
Източник: БНТ











