17.8 C
Пазарджик
вторник, 9 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

Двама с шанс за „нови“ бъбреци след донорска ситуация

Жена на 41-години с мозъчна смърт даде надежда за по-добър живот на двама пациенти на диализно лечение в УМБАЛ „Александровска”.

Донорската ситуация е възникнала във Военномедицинска академия. Реципиенти на бъбреците са двама мъже – 55-годишният Д. М. от Бургас и 61-годишният Д. Й. от Шумен.

След интервенциите трансплантираните са в стабилно общо състояние и се възстановяват в Клиниката по анестезиология и интензивно лечение на болницата.

Екипът на УМБАЛ „Александровска” изказва искрени съболезнования на близките на починалата и адмирира тяхното хуманно решение да дарят органите й за спасяването на други човешки животи в най-трудния за тях момент.

spot_img
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии