27.4 C
Пазарджик
сряда, 10 юни, 2026
spot_imgspot_imgspot_img

„Блокада – изненада“ този път пред КПКОНПИ

В 43-ия ден на антиправителствени протести недоволните от управляващите блокираха сградата на Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество. Протестиращите поискаха среща с председателя на КП КОНПИ Сотир Цацаров, но такава не се осъществи. Това бе трета блокада след окупирането сградите на ЦИК и министерството на правосъдието.

Протестиращите се отправиха по бул. „Цар Освободител“ към поредната, по думите им, институция – бухалка на мафията. Това е „блокада – изненада“ номер 3. 30 минути преди началото на работното време Комисията за противодействие на корупцията и за отнемане на незаконно придобитото имущество беше блокирана, а на фасадата протестиращите залепиха табелка: „Офис на Пеевски“.

„Всеки вносител на сигнал за злоепотреби се превръща в мишена и жертва на мафията“, казаха протестиращите и поискаха среща с председателя на КП КОНПИ Сотир Цацаров.

Първите служители не бяха допуснати в сградата на Комисията, но не се стигна до сблъсъци. „Искаме гражданите да си върнем държавата“, казаха протестиращите, и скандираха „Свобода“. 42-та вечер на антиправителствен протест премина без инциденти. Блокадите отново бяха на три места в центъра на столицата – Орлов мост, булевард „Цар Освободител“ и Ректората на Софийския университет.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.
spot_img

Свързани статии

spot_img

Последвай ни

38,100Феноветекато
3,558последователиследвам
5,222абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии