В часовете от 12.00 до 14.00 ч. всеки, който минава по улица „Хан Крум“ , където е и Областният съвет на организацията, може да се разхлади с чаша студена вода
Заради екстремно високите температури и и опасните горещини доброволци от пазарджишката организация на Българския Червен кръст раздават безплатно минерална вода на жителите и гостите на областния град.
Високите температури увеличават загубата на течности, а пиенето на вода помага за поддържане на оптималното ниво на хидратация в тялото.
Доброволците от БЧК-Пазарджик напомнят, че високите температури през летните месеци могат да поставят в риск живота и здравето на всеки от нас.
За да се предпазите, избягвайте излизането навън в най-горещите часове, а ако излизането е наложително, носете шапка и светли дрехи, използвайте крем с висок слънцезащитен фактор и пийте много течности, съветват още младежите.
Доброволците ще раздават вода и през следващите дни.











